CLIMBERG 

ŠPORTOVÉ PONOŽKY.

line

Materiály

 

Štruktúra jednotlivých druhov termoponožiek Climberg© umožňuje vytvárať pre chodidlo pocit komfortu a sucha. Odvádzajú pot na vonkajšiu absorbčnú vrstvu, čím vlhkosť neprichádza do styku s pokožkou a tým vzniká pocit sucha a komfortu.

Termoponožky Climberg© maximalizujú efekt Gore-texovej obuvi a smerujú vlhkosť smerom von. Ďaľšia vrstva transportuje vlhkosť od ponožky cez Gore-texovú membránu.

Ochranná výstelka (High Splice) eliminuje nežiadúce pohyby nohy, ktoré by mohli viesť k vzniku pľuzgierov a otlakov a predlžuje životnosť ponožiek Climberg©. Kritické, najnamáhanejšie časti ponožky (päta, špica) vyžadujú väčšiu ochranu, ktorá je zabezpečovaná touto výstelkou.

Špeciálne podporné systémy na členku a nárte zabraňujú nežiadúcemu posuvu ponožiek Climberg© na nohe, umožňujú prispôsobiť sa tvaru nohy a zabezpečujú dokonalé elastické priľnutie k chodidlu.

Jedine použitím nasledujúcich materiálov môžu byť splnené náročné požiadavky kladené na termoponožky kvôli ich špecifickému použitiu.

 
COOLMAX

CoolMaX

Syntetické vlákno, poskytuje perfektnú rovnováhu, pocit sucha a vzdušnosti. Vďaka svojej špeciálnej konštrukcii a tvaru odsáva vlhkosť z pokožky a odvádza ju cez tkaninu na vonkajší povrch, kde je možnosť odparenia sa tejto vlhkosti alebo jej absorbovanie inou vrstvou. Eliminuje telesný zápach a napomáha chladnej, suchej a príjemnej telesnej klíme.

NEWWOOL

Merino Vlna

Velmi jemné prírodné vlákno je luxusné, veľmi ľahké a má dobré absorbčné vlastnosti. Poskytuje mimoriadnu úroveň komfortu aj pre najcitlivejšiu pokožku.

ISOLFIL

Polypropylén

Najpevnejšie a najpružnejšie syntetické vlákno, ktoré je vďaka svojej nulovej absorbcii schopné odvádzať vlhkosť. Má výborné izolačné vlastnosti a nízku hmotnosť.

COTTON

Bavlna

Mäkké, hebké a vysoko absorbčné prírodné vlákno, pohlcujúce vlhkosť.

LYCRA

Lycra

Svojou pružnosťou a elasticitou udržuje výrobok stále v pôvodnom tvare.

GORE-TEX

Gore-tex

Vhodné pre Gore-texovú obuv. Použitie ponožiek Climberg zvyšuje účinok vodonepriepustnej dýchajúcej obuvy.

 
line